هشدار بیمه مرکزی 4 روز قبل از مجمع به بیمه پاسارگاد/علیرغم ادعای «ضمیری» این شرکت کمبود ذخیره داشت » رصد شریان های مالی کشور

تمامي اخبار اين سايت در حال انتقال به سايت www.razepool.ir است و در آينده نزديك ديگر خبري رو اين سايت بارگذاري نخواهد شد. » سایبان » هشدار بیمه مرکزی 4 روز قبل از مجمع به بیمه پاسارگاد/علیرغم ادعای «ضمیری» این شرکت کمبود ذخیره داشت
 
 

 

سایبان : هشدار بیمه مرکزی 4 روز قبل از مجمع به بیمه پاسارگاد/علیرغم ادعای «ضمیری» این شرکت کمبود ذخیره داشت

 
 

تاریخ انتشار : 21 تير 1395

 
 
هشدار بیمه مرکزی 4 روز قبل از مجمع به بیمه پاسارگاد/علیرغم ادعای «ضمیری» این شرکت کمبود ذخیره داشت
گروه سایبان - مجمع بیمه پاسارگاد همزمان با تعیین سود تقسیمی 51 میلیارد و 30 میلیون تومانی به هیات مدیره تکلیف کرده است که بالغ بر 14 میلیارد تومان بابت افزايش ذخيره خسارتهاي واقع شده اعلام نشده (IBNR)در رشته شخص ثالث و حواث راننده ، به حساب هاي مربوط منظور کنند،این در حالی است که ضمیری پیش از این در نامه ای رسمی عنوان کرده بود که ذخایر خسارت معوق این شرکت در کلیه رشته های بیمه ای، ازکفایت نسبی برخوردار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری رازپول، هنوز دوماه از ارسال نامه معصوم ضمیری مدیرعامل بیمه پاسارگاد به مقامات ناظر در خصوص کفایت ذخیره های شرکت نگذشته است، که مجمع این شرکت مدیرعامل را ملزم کرده در راستای تکالیف بیمه مرکزی بالغ بر 14 میلیارد تومان ذخیره در حساب ها منظور کند .
مدیرعامل این شرکت در نامه ای در روز هشتم خرداد ماه جاری به بورس اعلام کرده است که نمایندگان منتخب شورای عمومی سندیکای بیمه گران از طرف شرکت های بیمه با معاونت نظارت بیمه مرکزی جلسه ای برای بررسی سطح دقت و کفایت ذخایر خسارت معوق بیمه شخص ثالث برگزار کرده و تصمیمات متخذه در این جلسه از طرف سندیکا به شرکت ها ابلاغ شده است .
وی در ادامه تصریح می کند که با عنایت به عدم ابلاغ و اجرایی شدن قانون شخص ثالث و عدم تهیه آیین نامه های اجرایی آن، ذخایر خسارت معوق بیمه شخص ثالث برای عملکرد سال مالی 1394 به جای روش مثلثی همچنان مطابق ضوابط آیین نامه شماره 58 مصوب شورای عالی بیمه محاسبه شود. در ادامه این نامه آمده که لازم به ذکر است با توجه به رعایت آیین نامه شماره 58در محاسبات ذخایر خسارت معوق این شرکت در کلیه رشته های بیمه ای، کفایت نسبی ذخایر فنی محرز بوده و نیازی به تعدیل سود سال 1394نیست .

ضمیری در ادامه اذعان دارد که با ابلاغ و اجرایی شدن قانون جدید شخص ثالث و تهیه و ابلاغ آیین نامه های اجرایی آن در سال 1395 محاسبات ذخایر خسارت معوق شخص ثالث بر اساس مقررات و ضوابط مربوط به ماده 60 قانون جدید انجام خواهد شد و چنانچه در اجرای ضوابط جدید تغیرات با اهمیتی در سود پیش بینی شده سال 1395 این شرکت حاصل شود اعلام می شود .
با این وجود مجمع به مدیر عامل تکلیف کرده است که با توجه به نامه شماره 19544/402/95 مورخ15تیر 1395 بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران، مبلغ 14میلیارد و 674 میلیون و 800 هزار تومان بابت افزايش ذخيره خسارتهاي واقع شده اعلام نشده (IBNR)در رشته شخص ثالث و حواث راننده ، به حساب هاي مربوط منظور شود.

همزمان با بازبینی ذخایر وتطابق آن با دستور العمل های بیمه مرکزی این شرکت61 میلیارد و 874 میلیون و835 هزارو94 تومان سود تخصیص داده که بالغ بر 51 میلیارد و 30 میلیون تومان سود در مجمع برای تقسیم تصویب شده است و سود نقدی هر سهم 25 تومان برآورد شده است. مابقی این رقم برای حساب اندوخته سرمایه ای در نظر گرفته شده است .همچنین مجمع بالغ بر 560 میلیون تومان ناخالص پاداش هیئت مدیره به تصویب رسانده است .لازم به اشاره است که نمایندگان حقیقی اعضای حقوقی هیات مدیره این شرکت را معصوم ضميري مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره، احمد شفيعي هنجني، ابوالقاسم دباغ، پيروز باستاني به عنوان اعضای هیات مدیره و البته مجید قاسمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک پاسارگاد(نماینده بانک پاسارگاد) تشکیل می دهند .

نکته مهم در خصوص عملکرد هیات مدیره که در گزارشات رسمی افشا شده اینکه در طي سال مورد گزارش 2700 متر مربع از فضاي اداري سرمايه گذاري در پروژه دزاشيب و نياوران به شرکت توسعه انبوه سازي پاسارگاد (از شرکت هاي گروه) به مبلغ 63 ميليارد و 200 میلیون تومان فروخته شده که از اين بابت بالغ بر 31 میلیارد و 100 میلیون تومان سود شناسايي گرديده است (در حدود 45 درصد از سود پايان سال). بخشي از ثمن معامله (بالغ بر 11 ميليارد تومان) به صورت نقد و مابقي به مبلغ 52.2 ميليارد تومان در قالب پيش خريد املاک تسويه شده است.

 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 976| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • چند روز پیش از مجمع/هیات مدیره تشخیص داد ک ...
 • یک بام و دوهوای ذخیره گیری مثلثی/ عقبگردی ...
 • هشدار معاون نظارت بیمه مرکزی برای اجرای آ ...
 • مصوبه جدید شورای عالی بیمه
 • رایزنی سندیکا برای تصویب آیین نامه اجرای ...
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  » سرمايه گذاري ١٠٠ ميليون دلاري بانك روسي در اردبيل

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید