گلایه تلویحی وزیر اقتصاد در مجمع بیمه مرکزی در خصوص احراز صلاحیت ها » رصد شریان های مالی کشور

ما را از طریق آدرس Razepool@ در تلگرام دنبال کنید » سایبان » گلایه تلویحی وزیر اقتصاد در مجمع بیمه مرکزی در خصوص احراز صلاحیت ها
 
 

 

سایبان : گلایه تلویحی وزیر اقتصاد در مجمع بیمه مرکزی در خصوص احراز صلاحیت ها

 
 

تاریخ انتشار : 25 شهريور 1393

 
 
گلایه تلویحی وزیر اقتصاد در مجمع بیمه مرکزی در خصوص احراز صلاحیت ها

ایران و جهان - دكتر طيب نيا وزير امور اقتصادي و دارايي در مجمع عمومي عادي ساليانه بيمه مركزي گفت: با وجود تلاش های بيمه مركزي بر احراز صلاحيت متقاضيان تأسيس هنوز راه طولانی در پیش داریم.

به گزارش اداره كل روابط عمومي بيمه مركزي، دكتر طيب نيا وزير امور اقتصادي و دارايي در مجمع عمومي عادي ساليانه بيمه مركزي با بيان اين موضوع گفت: نقش بيمه مركزي سياستگذاري، هدايت و نظارت است و در اين راستا بايد عدم اطمينان هاي صنعت بيمه را به حداقل ممكن برساند تا بتواند صنعت بيمه را بيمه كند.

دكتر طيب نيا با اشاره به افزايش توان توليد و ثروت آفريني به عنوان اولويت راهبردي اساسي اقتصاد كشور گفت: اگر صنعت بيمة كشور بتواند اعتماد و اطمينان را در بين سرمايه گذاران اقتصادي كشور ايجاد كند، به مهم ترين هدف خود دست پيدا كرده است.

وزير امور اقتصادي و دارايي با تأكيد بر اين نكته كه صنعت بيمة كشور نيز مانند بسياري از بخش هاي اقتصادي توسعه كافي پيدا نكرده است گفت: بيمه مركزي با برنامه ريزي هاي انجام شده در اين مسير حركت كرده و در اين زمينه از راهنمايي ها و رهنمودهاي اعضاي مجمع و اعضاي شوراي عالي بيمه نيز استفاده مي كند.

وي با اعلام اين نكته كه هدف اصلي صنعت بيمه سرمايه گذاري نيست، تصريح كرد: در صورت وجود ذخاير قابل ملاحظه در شركت هاي بيمه، مي توان در تأمين مالي نقش موثري ايفا كرد.
دكتر طيب نيا از نظارت به عنوان يكي از وظايف مهم بيمه مركزي ياد و اضافه كرد: اگر نظارت موثري بر فعاليت هاي بيمه گري صورت نپذيرد شركت هاي بيمه نمي توانند خسارت هاي بيمه گذاران را به موقع پرداخت كنند.

رئيس مجمع عمومي بيمه مركزي از نظارت بر احراز صلاحيت متقاضيان تأسيس شركت هاي بيمه به عنوان يكي از اهرم هاي اصلي نظارت نام برد و اضافه كرد: با وجود اين كه بيمه مركزي در اين زمينه تلاش هاي خوبي داشته است اما صنعت بيمه راه طولاني براي تحقق اين اهداف در پيش دارد.

دكتر طيب نيا با اشاره به عوارض ۳۲ درصدي بر حق بيمه هاي دريافتي به عنوان يكي از دغدغه هاي صنعت بيمه، تصريح كرد: بيمه مركزي در دوره اخير تلاش كرده است نقش خود را به عنوان رقيب شركت هاي بيمه رقيق كرده و نقش سياستگذاري، هدايت و نظارت را پررنگ تر كند و در اين مسير حركت هاي مثبتي انجام داده و در آينده انشاءا... بهتر خواهد شد و در اين زمينه نيازمند همكاري ساير دستگاه ها و نهادهاي ديگر است.

وزير امور اقتصادي و دارايي در پايان با تشكر از گزارش عملكرد صنعت بيمه كه با كمترين ايراد و بند از طرف ناظران مالي مواجه شد گفت: اميدوارم كه نقش بيمه مركزي به گونه اي باشد كه به جايگاه واقعي خودش هدايت شود.

رئيس كل بيمه مركزي: سرمايه گذاري در صنعت بيمه بايد قابليت نقد شوندگي داشته باشد

كاهش انحصار فعاليت هاي بيمه اي در بخش دولتي، راه اندازي و تقويت سامانه هدايت و نظارت الكترونيكي بيمه، نظارت آنلاين بر فعاليت هاي بيمه گري، تأييد صلاحيت مديران شركت هاي بيمه، برقراري سيستم پاسخگويي به شكايات بيمه گذاران و سامانه شناسايي و پالايش نمايندگان فروش بيمه از جمله اقداماتي است كه بيمه مركزي در سال گذشته پيگيري كرده است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي بيمه مركزي، محمد ابراهيم امين با تأكيد بر عوارض تحميل شده بر صنعت بيمه كشور گفت: شركت هاي بيمه اجازه ارزيابي ريسك ندارند. وي با اشاره به پرداخت ده هزار ميليارد تومان خسارت در سال ۱۳۹۲ از افزايش ۳۴ درصدي اين شاخص در صنعت بيمه خبر داد و گفت: شركت هاي بيمه در سال ۹۲ به شانزده ميليون و هفتصد هزار پرونده خسارت رسيدگي و پرداخت كرده اند.
رئيس كل بيمه مركزي تصريح كرد: سرمايه گذاري ها در صنعت بيمة كشور در چارچوب آيين نامه مصوب شوراي عالي بيمه صورت مي گيرد و بر اين اساس شركت هاي بيمه بايد سرمايه هاي خود را عمدتاً در حوزه هايي سرمايه گذاري كنند كه قابليت نقد شوندگي داشته باشد.

محمد ابراهيم امين با اشاره به اين نكته كه شركت هاي بيمه در حال حاضر مانند رودخانه اي هستند كه هر چه به آن وارد مي شود از مسير ديگري خارج مي شود گفت: با اين شرايط وجوهي براي سرمايه گذاري باقي نمي ماند.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به تغيير مأموريت پ?وهشكده بيمه گفت: پ?وهشكده بيمه با انجام مطالعات تطبيقي و تعريف پرو?ه هاي كاربردي توانسته است پاسخگوي بسياري از سئوالات و مشكلات گريبانگير صنعت بيمه باشد.
رئيس كل بيمه مركزي در پايان سخنانش با تقدير از حضور وزير امور اقتصادي و دارايي و اعضاي مجمع در اين جلسه گفت: نظارت بر ۲۹ شركت بيمه اي بنابه ماهيت كار نظارتي دشوار است اما همكاران بيمه مركزي در كمال صداقت و با كارشناسي و دلسوزي اين كار را انجام مي دهند.


 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 2058| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • ملاحظات سياسي در تصويب قوانين ، رشد بيمه ...
 • بیمه مرکزی به زودي نرخ هاي ارشادي رشته مس ...
 • آموزش نظام مند مفاهيم بيمه در مدارس كشور ...
 • انعقاد تفاهم نامه همكاري بيمه اي ميان اير ...
 • شرکت های بیمه ملزم به ارائه صورت هاي مالي ...
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  » یک بانک مجاز متولی موسسه «آرمان»می‌شود
  » پرداخت های میلیاردی موسی الرضا به یک شخص در بیمه میهن
  » دو کارگزار اثرگذار در زمان مدیریت «مظلومی» در بیمه رازی را بشناسید/ه ...
  » ضرب الاجل بورسی برای ارائه صورت های مالی بانک ها و بیمه ها بر اساس است ...
  » افشای جزییات جدید پرونده تخلفات بابک زنجانی/ شخصی که در راس یک دستگا ...
  » منابع مالی بانک شهر در اختیار عمران و آبادانی شهرها قرار دارد

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید