آغاز رسمی استارت آپ ویکند سبز در تهران » رصد شریان های مالی کشور

ما را از طریق آدرس Razepool@ در تلگرام دنبال کنید » راز پول » آغاز رسمی استارت آپ ویکند سبز در تهران
 
 

 

راز پول : آغاز رسمی استارت آپ ویکند سبز در تهران

 
 

تاریخ انتشار : 18 آذر 1395

 
 
آغاز رسمی استارت آپ ویکند سبز در تهران
گروه بازار پول - با مشارکت سازمان محیط زیست ، معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری و بانک تجارت ، استارت آپ ویکند سبز تهران آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری راز پول به نقل از روابط عمومی بانک تجارت در آئین گشایش این رویداد که در محل سازمان محیط زیست برگزار شد دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رییس سازمان محیط زیست با اشاره به تحول نگرش بین المللی نسبت به موضوع محیط زیست در دنیا گفت: در کلیه کشورهای توسعه یافته، اهداف رشد و توسعه کشورها با اهداف محیط زیستی همسو و هماهنگ هستند و بحث اقتصاد سبز در دنیا به یک مسئله روز تبدیل شده است. وی افزود باید به اقتصاد سبز و اقتصاد توسعه در کنار هم توجه کنیم و رشد و اشتغال زایی را در کنارحفظ محیط زیست دنبال کنیم.

ابتکار تصریح کرد: باید برای توفیق بلندمدت در حفظ محیط زیست و توسعه پایدار در کشور به پژوهش بپردازیم و در کنار پژوهش به خلاقیت و دانایی نیز نیاز است تا به رشد پایدار و بهبود محیط زیست منجر گردد.
وی با اشاره به برنامه های سازمان محیط زیست در خصوص مشارکت در ایجاد مشاغل سبز و پایدار در کشور گفت: سازمان محیط زیست حمایت از کسب و کارهای سبز و کار آفرینی سبز برای جوانان و بالاخص بانوان فارغ التحصیل در استانهای مختلف کشور را در دستور کار خود قرار داده است.
در ادامه این مراسم محمدابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت در سخنانی با اشاره به برخی از مهمترین چالش های زیست محیطی کشور در سالهای اخیر گفت : مسئله حفاظت از محیط زیست در کشورمان باید به یک فرهنگ تبدیل شود و همه سازمان ها و دستگاهها ، آن را وظیفه خود بدانند و نسبت به حمایت از محیط زیست اقدام کنند. وی افزود : بانک تجارت حفاظت از محیط زیست در راستای شعار راهبردی "به احترام زندگی ،به احترام فردا "را در راس مسئولیت های اجتماعی خود قرار داده است و این اطمینان را به ذینفعان بانک می دهیم که قطعا رویکرد ما در این موضوع شعاری و تبلیغاتی نیست و بخشی از استراتژی های بانک در سالهای آتی ، مشارکت در برنامه های ملی حفظ محیط زیست خواهد بود .

مقدم با اشاره به برخی از دستاوردها و برنامه های بانک تجارت در این حوزه گفت : ترویج فرهنگ کار بدون کاغذ، حمایت از پویش های زیست محیطی و صنایع سبز، گسترش خدمات الکترونیکی با هدف کاهش آلودگی هوا و ترافیک، کاهش 60 درصدی انتشارات کاغذی و برگزاری آزمون سالانه پرسنل به صورت الکترونیک از جمله اقداماتی است که بانک تجارت طی سالجاری برای کاهش آسیب به محیط زیست انجام داده است.
مدیرعامل بانک تجارت خاطرنشان ساخت : بانک تجارت همچنین موضوع حمایت از کسب و کار های دانش بنیان و تجاری سازی ایده‌های دانشجویی را در دستور جلسات هفتگی اقتصاد مقاومتی خود قرار داده است و واحد ویژه ای در معاونت سرمایه گذاری بانک برای پیگیری این برنامه تشکیل شده است . بانک تجارت در نظر دارد از ایده های برگزیده شرکت کنندگان در این جشنواره حمایت خواهد کرد و این رویداد انشاالله نقطه پیوند ناگسستنی بانک تجارت ، سازمان محیط زیست و جامعه دانشگاهی کشور برای حمایت از ایده های دانش بنیان دوستدار محیط زیست در کشور خواهد بود .
مدیرعامل بانک تجارت همچنین با اشاره به مشارکت بانک تجارت در برگزاری گردهمایی بین المللی پیشگامان جوان در توسعه پایدار (YES)گفت : در این رویداد فعالان و کارشناسان مطرح بین المللی در حوزه محیط زیست از 20 کشور جهان به میزبانی مشترک بانک تجارت و دانشگاه امیرکبیر به بررسی آخرین رویدادها و مباحث مرتبط با توسعه پایدار می پردازند . وی در خاتمه پیشنهاد داد تا با ایجاد نسلی جدید از پارک های فناوری در مناطق مستعد کشور و تامین بودجه و امکانات لازم ، امکان ارائه و یافتن نقاط ضعف و قوت ایده های جدید دانشجویان و دانش پژوهان جوان کشور در حوزه های مختلف کسب و کار در مقیاس واقعی ایجاد شود .
پیش از سخنان مدیرعامل بانک تجارت ، علیپور مدیرکل پژوهش و فناوری سازمان حفاظت محیط زیست نیز در سخنانی با اشاره به اهداف برگزاری این رویداد گفت : توسعه مشاغل سازگار با محیط زیست در کشورها ، علاوه بر آنکه به بهبود وضعیت اقتصادی آن کشور کمک می کند ، در ارتقاء شاخص های زیست محیطی نیز بسیار موثر خواهد بود . وی افزود : ایجاد مشاغل سبز به عنوان یک راهکار اساسی در بسترسازی توسعه ی پایدار در کشور مدنظر قرار گیرد .
در ابتدای این مراسم سلطانی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، ضمن تشکر از حمایت بانک تجارت از کسب و کارهای سبز گفت بانکهای پیش رو در دنیا، حمایت از محیط زیست را در دستور کار خود قرار داده اند و بانک تجارت نیز حمایت از محیط زیست را به عنوان یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی در دستور کار خود قرار داده و با حمایت مالی، فرصت را برای کسب و کارهای سبز را فراهم نموده است.
گفتنی است در این رویداد که تا عصر روز جمعه نوزدهم آذرماه ادامه خواهد یافت ، دانشجویان دانشگاههای مختلف کشور ، ایده های خود در حوزه های مختلف کسب و کار سبز را ارائه خواهند نمود و به ایده های برگزیده با انتخاب هیات داوران جوایزی اهدا خواهد شد.

 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 222| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • مدیر عامل بانک صادرات به عنوان حامی محیط ...
 • تفاهم نامه محیط زیستی بين بانك صادرات و س ...
 • بیمه کارآفرین توافقنامه پوشش جامع بیمه ح ...
 • برای زندگی همین یک زمین را داریم
 • جهت گیری بانک ملت متناسب با محیط زیست
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  » یک بانک مجاز متولی موسسه «آرمان»می‌شود
  » پرداخت های میلیاردی موسی الرضا به یک شخص در بیمه میهن
  » دو کارگزار اثرگذار در زمان مدیریت «مظلومی» در بیمه رازی را بشناسید/ه ...
  » ضرب الاجل بورسی برای ارائه صورت های مالی بانک ها و بیمه ها بر اساس است ...
  » افشای جزییات جدید پرونده تخلفات بابک زنجانی/ شخصی که در راس یک دستگا ...
  » منابع مالی بانک شهر در اختیار عمران و آبادانی شهرها قرار دارد

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید