سیف: پرداخت خارج از ضوابط در بخش های دیگر کشور هم دیده شد » رصد شریان های مالی کشور

تمامي اخبار اين سايت در حال انتقال به سايت www.razepool.ir است و در آينده نزديك ديگر خبري رو اين سايت بارگذاري نخواهد شد. » راز پول » سیف: پرداخت خارج از ضوابط در بخش های دیگر کشور هم دیده شد
 
 

 

راز پول : سیف: پرداخت خارج از ضوابط در بخش های دیگر کشور هم دیده شد

 
 

تاریخ انتشار : 25 آبان 1395

 
 
موضوع جلسه هیات عامل بانک مرکزی رسیدگی به وضعیت معیشت کارکنان نظام بانکی

گروه بازارپول - جلسه هم اندیشی رئیس کل و اعضای هیات عامل با مدیران کل و مدیران بانک مرکزی با محوریت مسایل بانکي و اقتصادی کشور صبح امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، ولی اله سیف این نشست را فرصتی مناسب برای تبادل نظر و گفت وگو با مدیران ارشد بانک دانست و گفت: بانک مرکزی دستاوردها و توفیقات قابل توجهی در اقتصاد کشور داشته که این امر رضایتمندی جامعه و مسئولان را به همراه داشته و بخشی از آرامش و ثباتی را که در اقتصاد علی رغم مشکلات متعدد به وجود آمده است، مرهون تلاش های بانک مرکزی و شبكه بانكي می دانند و این مهم در سایه خدمت صادقانه همکارانی است که در بخش های مختلف بانک مركزي و بانك ها و موسسات اعتباري مشغول فعالیت هستند.

سیف: پرداخت خارج از ضوابط در بخش های دیگر کشور هم دیده شد
گروه بازار پول - سیف با اشاره به کنترل نرخ تورم و كاهش رشد نقدینگی طی سال های اخیر تصریح کرد: نقش بانک مرکزی در کنترل و ثبات در این بخش ها علی رغم فشارهای بودجه ای دولت و نیازهای دولت به تامین نقدینگی، بسیار حایز اهمیت است و شرایط مطلوبی را در این حوزه ها پشت سرگذاشته ایم. برنامه ریزی ما نیز به گونه ای است که این ثبات ادامه داشته باشد و بازار، شوک های ناگهانی مانند گذشته را تجربه نکند و اقشار مردم دچار آسیب های اقتصادی نشوند. این مسئله مرهون دقت نظر همکاران و دلسوزی آنان در انجام و پیگیری مسئولانه وظایف است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مباحثی چون حقوق های نامتعارف، پاداش بازنشستگی و موارد مشابه که بحث های زیادی در خصوص آن شده است، عنوان کرد: موضوعات مطرح شده باعث بروز نگرانی هایی در برخی کارکنان شده است و ما تلاش می کنیم در راستای احقاق حقوق همکاران نظام بانکی گام برداریم چراکه اعتقاد داریم بخش عمده ای از مسایل مطرح شده در خصوص فیش های نامتعارف و حجم انتقاداتی که به سمت شبکه بانکی و بانک مرکزی سرازیر شد، ناشی از عدم شناخت کافی از وضعیت موجود بوده که البته خوشبختانه با دقت نظر همکاران در بانک مرکزي، تمام پرداختی ها بر اساس اصول و ضوابط قانونی بوده است و از این حیث نگرانی خاصی وجود ندارد.

به نظر می رسد در شرایط حاضر فضا و نگاه واقع بينانه تر و مناسب تری در نهادهای نظارتی نسبت به گذشته پديد آمده و با توجه به شفافیتی که به عمل آمده است، پیش بینی می شود تصمیم های کارشناسی شده تری اتخاذ شود. البته این را هم باید افزود که مواردی در خصوص پرداخت های خارج از ضابطه و چارچوب در بخش هاي ديگر كشور صورت گرفته است که طبیعتاً باید برخورد قانونی نسبت به انها انجام شود.

وي افزود: دو موضوع برای ما حایز اهمیت است؛ یکی موضوع وظایف و مسئولیت های بانک مرکزی و نظام بانکی نسبت به نظام اقتصادی کشور و دیگری ضرورت پرداختن به مشکلات و مسایل معیشتی کارکنان بانک مرکزی و نظام بانکی که سرمایه های اصلی در نیل به اهداف کلان اقتصادی کشور هستند. بنده به عنوان مسئول بانک مرکزی تاکید کرده ام که ما به هیچ وجه مجاز نیستیم اولویت ها را فراموش کنیم. نخستین اولویت، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی در اقتصاد کشور است که نباید خدشه ای به این موضوع وارد شود و هر تصمیمی که با این مصلحت سازگاری نداشته باشد، قطعاً قابلیت اجرا نخواهد داشت. در کنار این موضوع پرداختن به مسائل معیشتی و انتقال دغدغه های کارکنان به مجامع تصمیم گیر از جمله وظایف اینجانب و همکارانم در هیات عامل بانک مرکزی خواهد بود.

در این جلسه، موضوعات مختلفی همچون استقلال بانک مرکزی، مسائل معیشتی کارکنان و سایر موضوعات جاری بانک مطرح شد و رئیس کل اطمینان خاطر داد که با پیگیری خود و اعضای هیات عامل در سطوح مختلف، تصمیم های منطقی برای حل مشکلات اتخاذ خواهد شد.

 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 229| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • درآمدهای نفتی در روزهای پایانی سال کجا رف ...
 • سیف در هم اندیشی مدیران ارشد بانک ملی/صور ...
 • سیف: نام بانک‌های متخلف را افشا نمی‌کنیم ...
 • اختصاصی / اخبار مهم از جلسه هم اندیشی هیئت ...
 • سپرده ها در بانک ها و موسسات مجاز مشمول ما ...
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید