موسسه همیاری کوثر متعلق به کیست ؟ » رصد شریان های مالی کشور

ما را از طریق آدرس Razepool@ در تلگرام دنبال کنید » راز پول » موسسه همیاری کوثر متعلق به کیست ؟
 
 

 

راز پول : موسسه همیاری کوثر متعلق به کیست ؟

 
 

تاریخ انتشار : 18 اسفند 1393

 
 
موسسه همیاری کوثر متعلق به کیست ؟


ایران و جهان – از همتی در خصوص بیمه اجباری تسهیلات بانک ملی از سوی یک شرکت کارگزاری که این تسهیلات را نزد بیمه البرز بیمه می کند پرسیدیم که وی به این سوال پاسخ داد .
عبدالناصر همتی در پاسخ به ایران و جهان در خصوص اینکه به تازگی تسهیلات بانک ملی از سوی یک شرکت کارگزاری به صورت اجباری نزد بیمه البرز بیمه می شود اذعان داشت که شرکت همیاری کوثر متعلق به کارکنان بانک ملی است و بیمه البرز نیز توانایی مالی پاسخ گویی به مشکلات احتمالی را دارد . وی اضافه کرد که تا پیش از این هر شعبه اختیار داشت که در این خصوص تصمیمات انفرادی بگیرد اما به تازگی نظم و انظباط در این خصوص حاکم شده و ارائه بیمه تسهیلات از طریق این کارگزاری صورت می گیرد .
لازم به اشاره است که در سایت موسسه همیاری کوثر آمده است که این موسسه ،براساس نیت خیرخواهانه هیات مدیره بانک ملی ایران وبا هدف تامین رفاه کارکنان بانک اعم ازشاغل وبازنشسته در اسفند ماه 1374 تاسیس شد .به موجب ماده 2 اساسنامه موضوع موسسه عبارت است :ازتامین آتیه وکمک به اموررفاهی ودرمانی کارکنان شاغل وبازنشسته بانک ملی ایران وافرادتحت تکفل آنان .
موسسه بمنظور تحقق موضوع خود میتواند کلیه فعالیت لازم منجمله موارد ذیل را انجام دهد:1- انجام کلیه خدمات مالی ،مدیریتی،نظارتی ،مشاوره ای ، سازمانی، تدارکاتی ،رفاهی وسایر فعالیت های مجازدرارتباط وراستای اهداف موسسه ،2- استفاده ازتسهیلات مالی واعتباری بانک ها وموسسات اعتباری، 3- قبول مشاوره ومدیریت واداره امور سرمایه گذارها ومنابع مالی .همچنین موسسه میتواند تمام یا هر قسمت از فعالیت های خود را راسا با مشارکت یا به وسیله شخص یا اشخاص حقیقی وحقوقی داخلی یا خارجی انجام دهد .


به گزارش خبرنگار ایران و جهان ،عبدالناصر همتی معتقد است که قطار بانک ملی روی ریل افتاده و مشکلات ساختاری بانک مرتفع شده است .البته وی اذعان دارد که در مسیر بازسازی فعالیت های بانک ملی دولت نیز همراهی داشته و در روند مدیریت بانک دخالتی نداشته و این موضوع کمک شایانی در مسیر بازسازی بانک داشته است .همتی به این نکته هم اشاره دارد که در یک ساله اخیر مدیریتش در بانک ملی مطابق با 13 دوره ریاستش در بیمه مرکزی فشار کاری را تحمل کرده اما این مرارت ها ارزش آن را داشته چون بانک ملی به جرات در حال حاضر یهترین بانک کشور است . همتی می گوید که خبرنگاران مرا می شناسند که بی ربط صحبت نمی کنم و اینکه عنوان می شود بانک ملی اصلاحات شایان توجهی داشته بی ربط نیست.
همتی گزارش عملکرد بانک ملی در سال جاری را با رشد 20 درصدی سپرده های موثر آغاز کرد و در ادامه با مروری بر سرفصل وصول مطالبات افزود که از 140 هزار میلیارد ریال مطالبات بانک 95 هزار میلیارد ریال مطالباتت غیر جاری است و 45 هزار میلیارد ریال تعیین تکلیف شده است .البته فروش دو برابری املاک مازاد در کنار تعیین تکلیف بدهی های و مطالبات کمک کرده که بانک ملی احیا شود .
به گفته وی ارائه 300 هزار میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای سال و روشن سازی وضعیت 410 بنگاه نیمه تمام و تملک 280 واحد صنعتی که 30 واحد آن تعیین تکلیف شده از دیگر اقدامات در این سال است .
مدیرعامل بانک ملی به این نکته نیز اشاره داشت که 18 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده که حدود 1000 میلیارد تومان در 6 ماه در بخش ازدواج پرداخت شده است .
وی به اصلاح نرخ موثر تسهیلات در بانک ملی نیز تاکید دارد که از 9 درصد به 16 درصد رسیده است .

عبدالناصر همتی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا مشکلات بانک ملی در پرونده گروه آریا به پایان رسیده است، افزود: شروع خوبی در این پرونده داشته ایم که در نتیجه این شروع خوب، گروه ملی فولاد به بانک ملی منتقل می شود. وی با اشاره به این نکته که بانک ملی روی رقم ارزش این گروه با بازماندگان مه آفرید امیرخسروی اختلاف کوچکی داشته است، ادامه داد: به همین دلیل به مدت چهار ماه و از هفته آینده وکالت مدیریتی گرفته ایم و پس از چهارماه قیمت نهایی آن مشخص خواهد شد.

مدیرعامل بانک ملی با اعلام این خبر که حداقل نصف ال سی های گشایش یافته برای این گروه تا پایان سال جاری تعیین تکلیف خواهد شد، تاکید کرد: اگر گروه ملی فولاد برای بدهی 105 میلیارد تومانی این ال سی ها کفاف داد که هیچ وگرنه مانده بدهی را از بقیه اموال مه آفرید تسویه خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به بدهی برخی از شرکت های گروه آریا به شعب بانک ملی اظهار داشت: این بدهی ها ربطی به پرونده موسوم به سه هزار میلیاردتومانی ندارد که آن بدهی ها هم پس از این که اموال مه آفرید آزاد شد و در اختیار وکلا یا بازماندگان وی قرار گرفت تعیین تکلیف خواهد شد.

همتی خاطرنشان کرد: به نظر بنده، مراحل پایان یافتن پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی در بانک ملی شروع شده است که جا دارد از تلاش های دادستانی در احقاق حقوق بانک ملی تشکر کنم.

 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 3648| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • موسسه کاسپین حق ایجاد شعبه یا اخذ سپرده ن ...
 • نقل‌وانتقال دارایی‌ها کاسپین سرعت گرفت/ ...
 • جزئیات 25 بند برای یک ادغام/«توسعه» و «وحد ...
 • تسهیلات دریافتی بانک های خصوصی به 118 هزار ...
 • اطلاعیه مهم بانک صادرات در خصوص موسسه منح ...
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  » یک بانک مجاز متولی موسسه «آرمان»می‌شود
  » پرداخت های میلیاردی موسی الرضا به یک شخص در بیمه میهن
  » دو کارگزار اثرگذار در زمان مدیریت «مظلومی» در بیمه رازی را بشناسید/ه ...
  » ضرب الاجل بورسی برای ارائه صورت های مالی بانک ها و بیمه ها بر اساس است ...
  » افشای جزییات جدید پرونده تخلفات بابک زنجانی/ شخصی که در راس یک دستگا ...
  » منابع مالی بانک شهر در اختیار عمران و آبادانی شهرها قرار دارد

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید