جزئیات دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران اعلام شد » رصد شریان های مالی کشور

ما را از طریق آدرس Razepool@ در تلگرام دنبال کنید » پرگار » جزئیات دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران اعلام شد
 
 

 

پرگار : جزئیات دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران اعلام شد

 
 

تاریخ انتشار : 8 مرداد 1394

 
 
جزئیات دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران اعلام شدایران و جهان - دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران، در موسسه آموزش عالی بهار به تشریح اهداف وبرنامه های خود پرداخت.

به گزارش ایران و جهان ، در این نشست دکتر فرضی‌پور - مدیرعامل موسسه بهار - و سید هادی رضوی - مسئول مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران - به عنوان برگزارکنندگان دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران که در تاریخ 29 مردادماه برگزار خواهد شد حضور داشته و به تشریح اهداف و برنامه‌های مجمع پرداختند.


فرضی‌پور درباره هدف اصلی این نشست گفت: هدف اصلی ما از برگزاری مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران، واکاوی موضوعات اساسی چون اشتغال و رقابت در سطح جهانی که هر دو با کارآفرینی عجین هستند، است.


وی افزود: طرح کلی ما برای این کنفرانس، ارایه موضوع، یافته و دستاوردهای جدید در حوزه کارآفرینی است و در این راستا از سخنران‌های مرتبط با این حوزه دعوت به عمل آورده‌ایم.


فرضی‌پور ادامه داد: امروزه در کشورهای پیشرفته، بخش‌های مختلف در کنار هم قرار می‌گیرند و مهم‌ترین بخش، تاثیرگذاری شرکت‌های کوچک کارآفرینی است که حتی از اقتصاد کلان نیز اهمیت بیشتری دارند.


مدیرعامل موسسه بهار در ادامه اشاره کرد: کارآفرینی به دلیل عجین بودن با نوآوری می‌تواند بر بهبود کیفیت زندگی بسیار تاثیرگذار باشد.

مهم‌ترین مبحث مورد نظر ما ایجاد ثروت و حرکت اقتصاد است که البته در قرن بیستم صرفا به کسب سود محدود می‌شد. اما بعد از قرن بیست و یکم این پارادایم به پارادایم ایجاد ارزش تغییر کرد. اولویت در کارآفرینی، ایجاد یک ارزش، تولید و خدمات جدید است و نه صرفا کسب سود.


فرضی‌پور ادامه داد: مخاطبانی که ما برای حضور در مجمع پیش‌بینی کرده‌ایم به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول کارآفرینانی هستند که تجربه کار دارند و خواهان آشنایی با حوزه‌های جدید کارآفرینی هستند. دسته‌ی دوم را جوانان علاقه‌مند به این حوزه تشکیل می‌دهند. به همین منظور ما در انتخاب سخنران‌ها به جای اساتید دانشگاه، به دنبال کارآفرینانی رفتیم که نه این‌که کارآفرینی درس بدهند بلکه به دلیل سابقه‌ی خود بتوانند تجربیات خود را برای جوانان ارایه کنند.


وی افزود: این مجمع صرفا علمی نیست و هدف آن نشان دادن بخشی از دنیای واقعی کارآفرینی به جوانان کارآفرین است.


فرضی‌پور در پایان گفت: جامعه ما درخصوص ارتباط با دیگر کشورها در نقطه‌ی طلایی قرار گرفته که نکته‌ی مهم این است که چقدر برای این موضوع آمادگی داریم. مجمع جهانی کارآفرینان جوان ایران در مسیر ایجاد کار و ارزش آفرینی موثر قرار گرفته و چون اساس غیرانتفاعی دارد نیاز به حمایت بخش‌های دولتی و غیردولتی دارد.


هم‌چنین رضوی -مسئول مجمع جهانی کارآفرینان جوانان ایران - گفت: هر ساله اجلاس مجمع جهانی کارآفرینی (ارزش‌آفرینی) به صورت همزمان در سراسر دنیا برگزار می‌شود که برنامه‌های مختلفی دارد. یکی از برنامه‌های این مجمع کنفرانس‌های محلی کارآفرینی جوانان است که با توجه به اقتصاد و شرایط هر کشور صورت می‌گیرد. این مجمع سال گذشته برای اولین بار در استان زنجان برگزار شد . اما امسال این نشست به صورت ملی و گسترده و با تمرکز بر روی حضور کارآفرینان دانش‌بنیان و اعضای پارک‌های علمی فناوری برگزار می‌شود.


وی درباره برنامه‌های مجمع توضیح داد: حدود هشت ساعت سخنرانی‌های متنوع کارآفرینان برجسته ایران و سایر نقاط جهان و کارگاه‌های آموزشی برای شرکت کنندگان در این مجمع در نظر گرفته شده است. در کنار این موضوعات بحث ارایه بهترین ایده و محصول معرفی شده از سوی پارک‌های علمی فناوری را نیز داریم.


رضوی در پایان گفت: این نشست برای ارایه‌ی بهترین کیفیت و پایداری آن در سال‌های بعدی نیاز به همراهی دولت و بخش خصوصی دارد.


دومین مجمع کارآفرینی جوانان ایران 29 مردادماه سال 1394 از ساعت 8 تا 22 در مرکز همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.


مهلت ثبت نام برای شرکت در این مجمع تا 21 مردادماه و با هزینه 320 هزار تومانی اعلام شده است که البته از زمان شروع ثبت نام تا تاریخ 16 مرداد ثبت نام ویژه‌ای با تخفیف 30 درصدی از علاقه‌مندان در سایت www.tehran2015.jwef.ir صورت می‌گیرد.

لازم به اشاره است مجمع جهانی کارآفرینی جوانان (JWEF) ازسال 2008 تاکنون توسط دانشگاهEM-Lyonفرانسه وباهمکاری برخی ازموسسات وشرکتهای بزرگ ومعتبربین المللی برگزارمیگردد. ماموریت این برنامه،ترویج وسرعت بخشیدن به کارآفرینی درمیان جوانان ودانشجویان به صورت محلی ودرسراسرجهان،باهدف ایجادثروت وعدالت اجتماعی برای ساختن دنیایی بهترباچشم اندازسال 2050 است.همه ساله کشورهای فرانسه،سنگاپور، مالزی، چین، آرژانتین،شیلی، سوئد و ... بطورفعال برگزارکننده این رویدادبصورت محلی هستند. این برنامه محلی برای ارتباط دانشجویان، کارآفرینان جوان، اعضای مراکزرشد وپارکهای علمی وفناوری،علاقمندان کارآفرینی وصاحبان کسب وکار وکارآفرینان ازسراسرکشورمیباشد وبرنامه های آموزشی مختلفی رانیزشامل میشود.

 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 686| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • مینو شرق کارآفرین برتر کشور شد
 • بلوک سرمایه‌گذاری بانک کارآفرین در فراب ...
 • بانک رفاه کارگران، کارآفرین برتر شد
 • بانک کارآفرین، از فروش یک درصد سهام در ار ...
 • انسداد کارت بانک کارآفرین از طریق دستگاه ...
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  » امضای رئیس هیات مدیره تائید نشده ذیل صورت های مالی بیمه دی چه می کند؟
  » «مسابقه بزرگ انتخاب شعار جدید بانک سپه» آغاز شد
  » طبق مصوبه هیات دولت:واحد پول «تومان» و معادل ۱۰ ریال شد/ برنامه های مه ...

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید