ورود عکاسان ممنوع » رصد شریان های مالی کشور

تمامي اخبار اين سايت در حال انتقال به سايت www.razepool.ir است و در آينده نزديك ديگر خبري رو اين سايت بارگذاري نخواهد شد. » سایر اخبار » ورود عکاسان ممنوع
 
 

 

سایر اخبار : ورود عکاسان ممنوع

 
 

تاریخ انتشار : 13 مهر 1395

 
 
رازپول - مدیران شهری به دلیل برخی از محافظه کاری ها از ورود عکاس خبری به این شهر زیر زمینی جلوگیری به عمل می آورند و آسیب های موجود، زیر پوست شهر باقی می ماند

به گزارش تیتر شهر: معضلات موجود در زندگی شهری در کلان شهرها هر روز در غالب دیگری خود نمایی می کند. شهر زیر زمینی در تهران یکی از عمده مکان هایی است که تداخل فرهنگی در آن به کرات دیده می شود؛ افراد پس از یک روز سخت کاری و با توجه به فواصل زیادی که از خانه تا سرکار و برعکس طی میکنند به ناچار باید دقایق زیادی را در این شهر زیر زمینی سپری کنند. تعاملاتی که از لحظه ورود به مترو افراد با یکدیگر دارند گاه باعث بروز برخوردهایی می شود که از دید مدیران شهر دور مانده است. مدیران شهری به دلیل برخی از محافظه کاری ها از ورود عکاس خبری به این شهر زیر زمینی جلوگیری به عمل می آورند و آسیب های موجود، زیر پوست شهر باقی می ماند و هیچ کس نمی تواند بداند چه اتفاقات گاه وحشتناکی در این منطقه در حال وقوع است. افراد نیز جز با حضور در صحنه وقوع حادثه خود نمی توانند پیش بینی های لازم را جهت حفاظت از اموال خود و یا نحوه رفتار و تعامل با سایرین را داشته باشند.

آسیب های اجتماعی در میان جمعیت مترو مخفی مانده است
بنا به گفته شاهدان عینی گاه برخی از سودجویان در محیط شلوغ مترو و هنگامی که افراد در حد بسیار زیادی در واگن ها متراکم هستند؛ با ابزار حرفه ای اقدام به تخلیه کیف افراد و یا جیب بری می کنند.از دیگر سو، فشردگی افراد در زمان های پیک ساعت خود از دیگر عواملی است که به کرات سبب بروز درگیری های شدید شده است و گاه این تراکم جمعیت خود سبب انتقال بیماری های واگیردار و سبب بروز آسیب افرادی که بیماری تنفسی دارند، خواهد شد. به علاوه دیگر آسیب های جدی مترو برای شهروندان قابل درک نیست؛ از اقدام به خودکشی افراد در مترو تهران که بگذریم در گذشته نیز با انتشار تصویر فردی درحال شیشه کشیدن در یکی از واگن‌های مترو، جنجالی به راه افتاده و انتقادات فراوانی را متوجه شهرداری تهران کرده است.
«اقبال شاکری»، عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته عمران یکی از آنهاست که در گفت‌وگو با «شهروند» از این‌که آسیب‌های اجتماعی در متروی تهران رو به افزایش است، انتقاد می‌کند و می‌گوید: « در ارتباط با آسیب‌ها و امنیت در مترو دو نکته هست یکی ساماندهی و اقدام برای پیشگیری آسیب‌ها و دیگری اقدامات مسئولان و افرادی که دست‌اندرکار حوزه اجرایی مترو هستند. درباره آسیب‌های اجتماعی چندین جلسه با مسئولان مترو داشتیم و آنها مشخصا درباره دستفروشی اقداماتی انجام دادند ازجمله مطالعاتی انجام و دستفروشان شناسایی و کدگذاری شدند اما می‌گفتند که نحوه برخورد اجتماعی با پدیده دستفروشی حساس است و باید پس از شناسایی راهکارها وارد شد و اقدام کرد.»

مترو تهران مکان امنی برای شهروندان است؟
در گزارشی دیگر سایت خبری تحلیلی تابناک نیز بحث حقوق اجتماعی و به‌ویژه امنیت شهروندان در جریان سفرهای درون شهری مطرح کرده است. نویسنده این سایت تحلیلی معتقد است اگر تا پیش از این بحث تداوم دستفروشی در مترو با این استدلال توجیه می‌شد که این زنان نیاز به کار دارند اما حالا بروز آسیب‌های اجتماعی تازه‌ای مثل مصرف موادمخدر در مترو زنگ خطر را به صدا درآورده که مترو تهران رفته‌رفته به یک کریدور زیرزمینی آسیب‌های اجتماعی تبدیل می‌شود و در چنین شرایطی چطور می‌توان انتظار داشت که شهروندان بتوانند با امنیت خاطر با مترو سفر کنند؟
آسیب های موجود در مترو تهران در سطح شهر و در میان شهروندان مورد بحث و بررسی است. یکی از شهروندان به نقل از تابناک در صفحه اینستاگرامی خود نوشته است "که یکی از مهم‌ترین مسائل برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی این است که به مسافران احترام گذاشته شود اما واقعا آیا ما با این شرایطی که مترو دارد، مسافران محترمی هستیم؟ آیا به حقوق اجتماعی ما احترام گذاشته می‌شود و این شرایط و این ناامنی در مترو نقض حقوق ماها نیست."

شهر زیر زمینی تهران؛ آتش زیر خاکستر
همه این اتفاقات در مترویی می افتد که به دلیل ممانعت از حضور عکاسان از چشم مدیران شهری دور مانده است و تنها شاهدان عینی اتفاقات رخ داده را در قالب شایعه در سطح شهر می پراکنند و مسئولان شهری اقدام به کار راحت و آسوده تکذیب می کنند؛
عدم اجازه ورود عکاسان خبری که سفیران اطلاع رسانی هستند از قالب معضلاتی است که برای تامین حقوق شهروندان باید مورد بررسی قرار گیرد. از سوی دیگر با توجه به اینکه فیلمبرداری از صحنه ی وقوع حادثه جرم محسوب می شود و یک سال زندان برای شهروندانی که اقدام به این عمل کنند در بر دارد جای خالی عکاسان خبری در مکان های عمومی مانند مترو که محل برخورد آسیب های مختلف است دیده می شود؛ در این میان باید نگاه عمیقی به این مسئله کرد چه کسانی آسیب های اجتماعی مترو را زیر خاکستر پنهان می کنند؟

 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 250| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • مدیرکل آسیب‌های وزارت رفاه: قیمت شیشه از ...
 • یک عضو شورای شهر تهران: دولت انگیزه‌ای بر ...
 • حمایت بیمه‌ای از مبتلایان به ایدز روی می ...
 • سهم حق بیمه استان های آسیب دیده در حوادث ا ...
 • مجلس برای اصلاحات بانکی وارد عمل شد
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  » سرمايه گذاري ١٠٠ ميليون دلاري بانك روسي در اردبيل

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید