ورود مواد نفتی و فاضلاب به رودخانه کرج » رصد شریان های مالی کشور

تمامي اخبار اين سايت در حال انتقال به سايت www.razepool.ir است و در آينده نزديك ديگر خبري رو اين سايت بارگذاري نخواهد شد. » سایر اخبار » ورود مواد نفتی و فاضلاب به رودخانه کرج
 
 

 

سایر اخبار : ورود مواد نفتی و فاضلاب به رودخانه کرج

 
 

تاریخ انتشار : 31 شهريور 1395

 
 
رازپول - رئیس گروه محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه البرز به مسئله ورود مواد نفتی و فاضلاب به رودخانه اشاره کرد و افزود: این مسئله بیشتر در پایین دست سد کرج اتفاق می افتد که بعضاً در کیفیت آب تاثیر می گذارد. البته ورود این مواد به صورت دائمی نیست و باعث به وجود آمدن یکسری بحران های مقطعی می شود که معمولاً با ورود همکاران محیط زیست مسئله مدیریت می شود.

به گزارش پایگاه خبری رازپول به نقل از ایسنا، مهندس بشیر زاده، کیفیت آب رودخانه کرج را از بهترین آب های قابل شرب در دنیا دانست و عنوان کرد: آب رودخانه کرج در بالا دست سد کرج کیفیت بسیار بسیار غنی دارد که در دنیا نیز نمونه آن کم پیدا می شود.


وی به مسئله ورود مواد نفتی و فاضلاب به رودخانه اشاره کرد و اظهار داشت: این مسئله بیشتر در پایین دست سد کرج اتفاق می افتد که بعضاً در کیفیت آب تاثیر می گذارد. البته ورود این مواد به صورت دائمی نیست و باعث به وجود آمدن یکسری بحران های مقطعی می شود که معمولاً با ورود همکاران محیط زیست مسئله مدیریت می شود.


رئیس گروه محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه البرز افزود: بحث کنترل ورود مواد آلاینده به داخل رودخانه کرج موضوعی است که دستگاه های مربوط در استان البرز و البته در سطح ملی حساسیت زیادی نسبت به آن دارند و به شدت این مسئله رصد می شود. در همین رابطه می توان به مصوبات شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد که در 19 بند برای تمامی دستگاه های متولی ابلاغ شده است تا با آلودگی منابع آب شرب مقابله شود.


وی با بیان اینکه در راستای مصوبه شورای عالی امنیت اقدامات خوبی در سطح استان البرز انجام شده است، گفت: این اقدامات هم به لحاظ کنترل آلاینده های نفتی و هم به لحاظ کنترل ورود فاضلاب صورت گرفته است. ورود مواد نقتی به رودخانه کرج به دلیل نشت این مواد از تانکرهای نگهدارنده اتفاق می افتد و به همین جهت باید گفت این مسئله دائمی نیست.


لشکری در ادامه آلودگی رودخانه کرج را با سابقه دانست و عنوان داشت: باید گفت اتفاق جدید در این حوزه نیافتاده است جز اینکه سختگیری های زیادی در این حوزه انجام دادیم به ویژه در یکی دو سال اخیر و از زمانی که مصوبات شورای عالی امنیت ابلاغ شد.


وی به ذکر منابع آلودگی رودخانه کرج پرداخت و گفت: آلودگی منابع نفتی و سوختی و همچنین فاضلاب ها فقط دو منبع آلودگی ما هستند. 56 روستا در حوزه آبریز سد و پایین دست سد داریم که به غیر از سه روستا، فاضلاب بقیه به صورت خام مستقیم وارد رودخانه می شود یا وارد چاه های جاذب می شود.


معاون مدیر کل و رئیس حفاظت از محیط زیست شهرستان کرج که در برنامه ای رادیویی سخن می‌گفت، با اشاره به سموم و کود های شیمیایی تاکید کرد: این سموم و کودها که توسط روستائیان استفاده می شود داخل آب رودخانه کرج می شود. چرای بیش از ظرفیت دام ها را در این منطقه شاهد هستیم که هم بحث فضولاتشان مطرح است و هم اینکه پوشش گیاهی را نیز از بین می برند و هم رسوبات وارد رودخانه می شود. پروژه آزاد راه تهران شمال نیز وجود دارد که به طور شدید رودخانه را تحت تاثیر قرار داده است که باعث شده، آب به صورت گِل در بیاید.

انت

 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 272| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • خرید آب معدنی پول دور ریختن است
 • دست رد مرکز پ?وهش‌های مجلس به یکی دیگر از ...
 • تفکیک آب شرب از آب بهداشتی در تهران کلید خ ...
 • تهرانی‌ها از این پس بیشتر آب چاه می‌خورن ...
 • آلودگی آب تهران صحت داشته باشد با مدیران ...
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  » سرمايه گذاري ١٠٠ ميليون دلاري بانك روسي در اردبيل

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید