مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی: موسسه میزان موظف است پول مردم را برگرداند » رصد شریان های مالی کشور

ما را از طریق آدرس Razepool@ در تلگرام دنبال کنید » سایر اخبار » مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی: موسسه میزان موظف است پول مردم را برگرداند
 
 

 

سایر اخبار : مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی: موسسه میزان موظف است پول مردم را برگرداند

 
 

تاریخ انتشار : 16 اسفند 1393

 
 

ایران و جهان - مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: موسسه اعتباری میزان موظف است تا ریال آخر پول مردم را برگرداند و استانداری به منظور دفاع از حقوق مردم به این موضوع ورود یافته است.


علی رسولیان در اجتماع حدود هزار نفر از سپرده گذاران موسسه میزان در مسجد امیرالمومنین(ع) مشهد افزود: بانک مرکزی بخشی از سپرده های این موسسه را آزاد کرده اما بر اساس دستورالعمل تعیین شده این بانک باید پول مردم پرداخت شود.

وی گفت: بر این اساس پرداختها باید به صورت پلکانی انجام شود که در مرحله نخست سپرده های زیر 30 میلیون ریال از طریق بانک عامل در حال پرداخت است و استانداری خراسان رضوی نیز نظارت لازم را اعمال می کند.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: بر اساس خواست مردم میزان دارایی و اموال موسسه میزان در دست بررسی است و از نظر نهادهای مالی و اسناد ارائه شده این موسسه دارای تراز مالی مثبت و شرایط بسیار خوبی است.

وی ادامه داد: در حال پیگیری هستیم تا از محل بازگشت تسهیلات، پول سپرده گذاران موسسه میزان برگردانده شود.

رسولیان گفت: همچنین از نظر داراییها و اموال نیز موسسه میزان شرایط بسیار مطلوبی دارد و دستگاه قضایی هم جلوی نقل و انتقالات آن را گرفته لذا تنها در صورتی امکان فروش دارد که پول آن به سپرده گذاران داده شود.

وی افزود: مقرر شده املاک با نرخ منطقی فروخته شده و پول مردم را برگردانند اما مردم نیز باید تحمل کنند تا املاک با نرخ واقعی فروخته شود.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در پاسخ به برخی درخواستها مبنی بر ادغام موسسه میزان با یکی از بانکهای دولتی نیز گفت: این امر در اختیار استانداری نیست اما پیگیریهایی در حال انجام است.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری مشهد هم در این جمه گفت: برخی از مردم در شرایط کنونی مشکلاتی دارند که به نوعی اضطرار دارد پرداختهایی به آنان انجام شود.

عبدالله ارجاعی افزود: عده ای بامشکلاتی چون بیماری، عمل جراحی و مانند آن دست و پنجه نرم می کنند لذا نیاز به برداشت از حسابهای خود در موسسه میزان دارند.

وی ادامه داد: به منظور حل مشکل این عده دستورجلسه ای هم اکنون تهیه و به امضای رییس هیات مدیره موسسه میزان، مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی و معاون فرمانداری مشهد می رسد.

معاون فرماندار مشهد گفت: مسوولان استان خراسان رضوی تصمیم گرفته اند فرصت کوتاهی به موسسه میزان داده تا مساله را در چارچوب اقتصادی حل کند.

وی خطاب به سپرده گذاران موسسه میزان اظهارداشت: مطمئن باشید اگر جایی احتمال آن برود که مردم متضرر می شوند وارد عمل شده و از راهکارهای دیگری برای احقاق حقوق مردم بهره می گیریم.

ارجاعی افزود: به منظور اطمینان از صحت اجرای این مصوبات مجموعه شش نفره از نمایندگان سپرده گذاران و یک ناظر فرمانداری مشهد حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: بر این اساس حساب متمرکزی نزد یکی از بانکهای دولتی ایجاد و تمامی واریزیهای موسسه میزان به آن حساب می رود تا از این محل به سپرده گذارانی که در شرایط اضطرار هستند پرداختها انجام شود.

معاون فرماندار مشهد گفت: همچنین از محل آزادسازی 10 درصد سپرده های قانونی موسسه میزان نزد بانک مرکزی که بخش قابل توجهی آزادسازی شده از طریق بانک عامل به کمک بازپرداخت سپرده های مردم می آید.

وی افزود: راهکار کلی که برای حل مشکل موسسه میزان ارائه شده ادغام با یکی از بانکها است لذا به نمایندگی از سپرده گذاران و با درخواست هیات مدیره موضوع را از طریق استانداری خراسان رضوی پیگیری می کنیم.

موسسه اعتباری میزان از حدود 40 روز پیش در پی طرح شایعه ای، با حجم گسترده سپرده گذاران برای بیرون کشیدن سپرده هایشان از این موسسه مواجه شد.

طی این مدت نیز برخی سپرده گذاران در مقابل استانداری خراسان رضوی، فرمانداری مشهد و دادگستری تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مسوولان در این زمینه شده اند.

رییس هیات مدیره موسسه اعتباری میزان نیز نهم اسفند ماه در جمع خبرنگاران تاکید کرده بود: هیچ حقی از هیچیک از سهامداران و سپرده گذاران این موسسه ضایع نخواهد شد لذا تلاش می شود با اقدامات در دست انجام و تامین نقدینگی لازم معضل تا پایان امسال فروکش کند.

غفور حلمی افزود: موسسه اعتباری میزان هیچگاه زیانده نبوده و با اقدامات و برنامه هایی که در دست دارد سال آینده با قوت و گستره بیشتری در حوزه نظام پولی و بانکی کشور به فعالیت ادامه می دهد.

وی همچنین گفت: طی 40 روز گذشته با وجود تبعات ناشی از جو روانی شایعات، موسسه میزان بدون وقفه به مشتریان خود مشغول ارائه خدمت بوده و حتی در هفته نخست که حجم مراجعات گسترده بود از ابتدای صبح تا ساعت 19 فعال بوده است.

حلمی افزود: تعدادی از فرصت طلبان که اقدام به شایعه پراکنی کرده بودند نیز با همکاری مقام قضایی توسط نیروی انتظامی باعنوان اخلالگر اقتصادی دستگیر شده اند که از این تعداد پنج نفر در مشهد و یک نفر در گناباد بود و به زودی دادگاه آنان تشکیل می شود.

وی تاکید کرد: موسسه میزان در پرداخت سود سپرده گذاران هم مشکلی ندارد چنانکه تراز مالی آن در این سالها هیچگاه منفی نبوده است.

موسسه اعتباری میزان با 700 هزار سپرده گذار، چهار هزار سهامدار، هزار و 200 کارمند و 110 شعبه از 14 سال پیش تاکنون در سطح کشور فعالیت می کند.

 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 918| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • واکنش بانک‌ مرکزی به انحلال موسسه میزان/ ...
 • اطلاعیه مهم بانک صادرات در خصوص موسسه منح ...
 • طلب 750 میلیاردی میزان از پدیده/ ماجرای انح ...
 • تجمع سهامداران موسسه مالی و اعتباری میزا ...
 • آخرین اخبار از انحلال موسسه میزان
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  » امضای رئیس هیات مدیره تائید نشده ذیل صورت های مالی بیمه دی چه می کند؟
  » «مسابقه بزرگ انتخاب شعار جدید بانک سپه» آغاز شد
  » طبق مصوبه هیات دولت:واحد پول «تومان» و معادل ۱۰ ریال شد/ برنامه های مه ...

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید