به نعمت زاده گفتم که خودروسازان بر روی پایه های کج حرکت می کنند » رصد شریان های مالی کشور

ما را از طریق آدرس Razepool@ در تلگرام دنبال کنید » سایر اخبار » به نعمت زاده گفتم که خودروسازان بر روی پایه های کج حرکت می کنند
 
 

 

سایر اخبار : به نعمت زاده گفتم که خودروسازان بر روی پایه های کج حرکت می کنند

 
 

تاریخ انتشار : 17 فروردين 1393

 
 
ایران و جهان - رئیس هیأت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور با بیان اینکه پیشنهاد خود را برای تشکیل کمیته‌"تدوین سند تحول صنعت خودروسازی" به صورت کتبی هفته آینده به رئیس مجلس و وزارت صنعت ارائه می دهیم، گفت: فعالیت این کمیته با محوریت مجلس است.


علی علیلو ،درباره زمان قرائت گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی در صحن علنی مجلس گفت: این گزارش باید ابتدا در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح و به تصویب برسد سپس در دستور کار هیأت رئیسه مجلس برای قرائت در صحن علنی قرار گیرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ماموریت اصلی هیأت تحقیق و تفحص از صنعت خودورسازی درباره اتمام گزارش تفحص به اتمام رسیده است، افزود: زمان قرائت این گزارش بستگی به وقتی دارد که برای طرح این موضوع در کمیسیون صنایع و معادن مجلس و صحن علنی داده می شود اما فکر می کنم تا نیمه اردیبهشت این گزارش در صحن علنی قرائت شود.

10تا شورای رقابت هم نمی‌تواند قیمت واقعی خودرو را تعیین کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قیمت خودرو در سال 93 با توجه به گزارش تحقیق و تفحص و انحرافات مالی در خودروسازان گفت: اگر 10 تا شورای رقابت هم ایجاد شود به قمیت واقعی برای خودرو دست نمی یابند؛ به دلیل اینکه شاکله صنعت خودروسازی مشکل دارد.

وی ادامه داد: تا زمانی که سیستم شرکت های خودروسازی با مشکل مواجه باشد قیمت تمام شده خودرو برای خودروسازان کاهش نمی یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: به نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کردم تا زمانی که خودروسازان بر روی پایه های کج حرکت می کنند مشکلات در این صنعت ادامه دارد لذا باید با یک برنامه ریزی مدون فعالیت خودروسازان البته به طوری که موجب قطع تولید نشود متوقف و در این مدت شاهد تغییر وضعیت در صنعت خودروسازی باشیم.

گزارش تحقیق و تفحص بایگانی نمی شود


علیلو با تاکید بر اینکه شاکله صنعت خودروسازی باید تغییر یابد تصریح کرد: برای این تغییر وضعیت پیشنهاد و الگو داریم؛ هیأت تحقیق و تفحص در نظر ندارد بعد از فعالیت خود این گزارش را بایگانی کند بلکه یکی‌ از برنامه‌های هیأت تحقیق و تفحص بعد از قرائت گزارش، برنامه ریزی برای تغییر سیستم و تدوین سند تحول در صنعت خودروسازی است.

رئیس هیأت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور گفت: با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صحبت کردم و با اعضای تحقیق و تفحص نیز همفکر هستیم تا گزارش این تحقیق و تفحص به نتیجه برسد.

وی با اشاره به پیشنهاد والگوی هیأت تحقیق وتفحص برای تغییر وضعت صنعت خودروسازی گفت: در این راستا کمیته ای متشکل از مجلس، وزارت صنعت، دانشگاه، مراکز پ?وهشی و صاحبان تجربه با الگو گیری از خودروسازان خارجی، داخلی، نظریه های بومی و بحث های علمی یک ساختار جدید تدوین شود.

علیلو گفت: هدف کمیته ای که تشکیل می شود تدوین سند تحول در صنعت خودروسازی و الزام اجرایی این سند است تا در نهایت صنعت خودروسازی کشور جایگاه خود را پیدا کند.

این نماینده مردم با بیان اینکه به هیچ عنوان با ساختار فعلی به یک خودروسازی پویا، کیفی با قیمت رقابتی مبدل نمی شویم افزود: شاکله صنعت خودروسازی از پایه مشکل دارد که اثبات این موضوع گرچه انر?ی زیادی می برد اما قابل اثبات است که وضعیت فعلی خودروسازی ما را به یک هدف درست نخواهد رساند و باید یک تحول اساسی در این بخش صورت گیرد.

ارئه پیشنهاد کمتیه مشترک به رئیس مجلس هفته آینده


علیلو درباره زمان تشکیل کمیته مشترک تصریح کرد: ما پیشنهاد خود را برای تشکیل کمیته‌"تدوین سند تحول صنعت خودروسازی" به صورت کتبی هفته آینده به رئیس مجلس و وزارت صنعت ارائه می دهیم و اعضای هیأت تحقیق و تفحص نیز برخی با قاطعیت و برخی نیز تلویحی موافق تشکیل این کمیته هستند.

رئیس هیأت تحقیق و تفحص ازصنعت خودروسازی با بیان اینکه فعالیت این کمیته با محوریت مجلس است، افزود:‌ در صورتی که این کمیته با محوریت وزارت خانه یا سایر دستگاه فعالیت کند نتیجه آن تفکری است که در شرایط فعلی بر صنعت خوردسازی حاکم است لذا باید یک الگوی جدید به طوری که صنعت خودرو را با ضریب ریسک بسیاری پایین به اهداف خود برسد./

خانه ملت

 
 

 

 Share  | نسخه چاپی| مجموع امتیازات  : 1471| 
 
 

اخبار مرتبط :

 
 

 

 • نقش واقعی کمیته های تخصصی هیأت مدیره
 • هیأت رئیسه کمیسیون اصل90 کمیته‌‌ها را مک ...
 • کمیته بازنگری قیمت خودرو منحل شد/ کاهش 3 د ...
 • انتخاب اعضای دو هیأت تفحص از منطقه آزاد ا ...
 • مصوبات جلسه امروز هیات دولت
 •  
   
   

   
   

  نظرات کاربران (0)

   

   

   

   
   
  ارسال نظر
     
   

  پربازدیدترین

  » امضای رئیس هیات مدیره تائید نشده ذیل صورت های مالی بیمه دی چه می کند؟
  » «مسابقه بزرگ انتخاب شعار جدید بانک سپه» آغاز شد
  » طبق مصوبه هیات دولت:واحد پول «تومان» و معادل ۱۰ ریال شد/ برنامه های مه ...

  طنین

  |

   مدیران عامل چند شغله صنعت بیمه - 1/ از البرز و پاسارگاد تا سامان،سینا، رازی و کارآفرین

   چگونه می‌توانیم تقاضای مردم برای پوشش‌های بیمه‌ای را افزایش دهیم؟
   

   در جدال جذب سپرده های بانکی کدام بانک ها رشد بیشتری داشتند؟

  خرید آگاهانه بیمه

  سایر اخبار

  » تکلیف قانونی مستاجری که موجر در پایان مدت اجاره ودیعه‌اش را نمی‌دهد
  »
  » کلاهبرداری بالای 100 میلیون، مشمول مرور زمان نمی شود
  »
  » چگونه اموال بدهکار را شناسایی کنیم؟
  »
  » چگونه از واحد صنفی مزاحم شکایت کنیم؟
  »
  » چه نوع معامله ای از نظر قانون، معامله ربوی است و مجازات آن چیست؟
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت کیفری نخواهد شد
  »
  » چکی که بحساب بگذارید، درصورت برگشت خوردن، کیفری نخواهد شد
  »
  » پرداخت خسارت تصادف درصورت امتناع بیمه، بعهده کیست؟
  »
  » ورّاث می‌توانند پیگیر معاملاتی که بدون شرایط قانونی انجام شده، بشوند/
  »
  » بانک های ملی و ملت تسهیلات یک میلیون تومانی به ودیعه گذاران عمره پرداخت می کنند
  »
  » سرنوشت چک پس از فوت صاحب چک
  »
  » مهلت اقدام علیه صادرکننده چک برگشتی تا چه زمانی است؟
  »
  » دیه ستون فقرات و نخاع چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » دیه دنده و ترقوه چگونه محاسبه می‌شود؟
  »
  » آیا خریدارِ "مال غیر" هم ضامن است؟

  نیازمندیها

   

  اپلیکشن اندروئید